Overweeg je om Orlando te bezoeken, maar ben je geen pretpark-fanaat? Dan vraag je je misschien af of deze plek in Florida wel leuk genoeg is. Ik kan je meteen verklappen: dat is het zeker! Ik bezocht Orlando en omgeving meerdere keren zonder één bezoekje aan Disney of Universal en had het nog steeds enorm naar mijn zin! In dit artikel zet ik dan ook graag 10 bezienswaardigheden bij Orlando voor je op een rij die niks met pretparken te maken hebben.
1. Celebration
Het gezellige stadje Celebration ligt op ongeveer 20 minuten rijden van Orlando en werd oorspronkelijk ontworpen door Disney, als verblijfplaats voor de medewerkers. Het stadje zelf is mooi aangelegd, maar geen zorgen: het is echt een stad en dus heel wat anders dan de pretparken van Orlando!
Celebration staat bekend om de knusse straten, sfeervolle marktplein en relaxte sfeer. Maak een wandeling langs de mooie huizen, geniet van een kop koffie in een van de gezellige cafés, of huur een fiets om de omgeving te verkennen. Ook leuk: op zondag is er vaak een farmers market waar je lokale producten kunt kopen. Voor een break van de sightseeing haal je een ijsje bij Kilwins, dat je lekker kunt opeten op een van de bankjes aan het water!
2. Topgolf
Golfen bij Topgolf is een hele originele activiteit, en veel leuker dan je misschien verwacht. Topgolf Orlando ligt aan Universal Blvd, vlakbij Universal Epic Universe. Je speelt er een soort mix van golfen en gamen die heel leuk is voor iedereen, ongeacht je ervaring met golf.
Je krijgt er een eigen plekje waar je kunt afslaan, een beetje net als je eigen bowlingbaan. Vanaf daar sla je golfballen naar doelwitten in het enorme veld dat voor je ligt, waarmee je punten verdient. Terwijl je speelt, kun je hapjes en drankjes bestellen (tip: bestel de pretzel bites en cheese dip!). Ideaal voor een gezellige middag of avond!
Ik had zelf nog nooit een bal geslagen, maar vond Topgolf toch erg leuk voor een paar uurtjes. En zelfs aan de kids wordt gedacht: de clubs zijn er ook in kleine maatjes en je kunt het ‘spel’ dat je speelt zelf uitkiezen. Hier zitten ook spellen tussen die leuk zijn voor kinderen. Het personeel is super behulpzaam, en helpt je graag op weg als je voor het eerst komt.
3. Kelly Park
Houd je van een beetje actie én ontspanning in de natuur? Dan is Kelly Park een must-visit. Dit park ligt in het natuurgebied Rock Springs, op ongeveer 40 minuten rijden ten noorden van Orlando. Het staat bekend om de kristalheldere ‘lazy river’ waar je kunt tuben. Oftewel: op een grote, opgeblazen band rustig door het water glijden. Deze banden kun je natuurlijk zelf meenemen, maar ze zijn ook te huur bij Rock Springs Bar & Grill aan de ingang van het park.
Het landschap waar je doorheen drijft is prachtig, en je kunt er ook wandelen, zwemmen of lekker picknicken. Zin in een warme maaltijd? Neem dan je koelbox met burgers mee, want er staan hier zelfs barbecues. Zorg wel dat je op tijd naar het park vertrekt, want het kan er snel druk worden.
4. Southern Hill Farms
Tijdens mijn eigen reizen vind ik het altijd superleuk om lokale farms te bezoeken, zoals de populaire pumpkin farms in de herfst. Daarom ging ik bij het plannen van mijn laatste trip naar Florida op zoek naar iets vergelijkbaars, en kwam zo uit bij Southern Hill Farms. Het is natuurlijk Florida, dus het heeft niet echt ‘cozy vibes’, maar alsnog vond ik het er erg leuk.
Afhankelijk van het seizoen kun je er fruit plukken, zoals blauwe bessen, perziken of aardbeien. Er zijn foodtrucks, een winkeltje, een speeltuin voor kinderen en regelmatig evenementen. En sla ook zeker de heerlijke verse donuts niet over!
5. Lake Apopka Wildlife Drive
Heb je nog geen alligators gezien tijdens je trip? Zet dan koers naar de Lake Apopka Wildlife Drive, want daar vind je ze in bosjes! De Drive is een 18 kilometer lange autoroute door een beschermd natuurgebied. Vanuit je auto geniet je van al het wildlife dat je tegenkomt. Onderweg spot je talloze vogels, alligators en andere dieren. Vergeet je verrekijker niet!
De entree is gratis. Check voor vertrek wel even de openingstijden van de drive, want normaal gesproken kun je hier alleen terecht van vrijdag tot en met zondag. Belangrijk om rekening mee te houden in je planning…
6. Wekiwa Springs State Park
In de buurt van Orlando zijn verschillende prachtige springs te vinden. Zo is Blue Spring State Park een mooie optie, vooral tijdens de wintermaanden wanneer je hier veel manatees kunt spotten. Silver Springs is ook een bezoek waard, met zijn beroemde glazen bodemboottochten.
Een ander park, dat ik zelf bezocht, is Wekiwa Springs State Park. Een prachtig natuurgebied, waar je heerlijk kunt relaxen op het gras, of juist actief bezig zijn. De natuurlijke bronnen zorgen voor helder water waarin je kunt zwemmen, snorkelen of kajakken. Ik vond Wekiwa Springs verrassend mooi: het heldere water en het leuke wandelpad tussen de bomen maken het echt de moeite waard.
7. Crystal River
Voor een echt unieke ervaring rijd je naar Crystal River, een plek die vooral bekend staat om de zeekoeien (manatees) die hier in de winter verblijven. Je kunt deze bijzondere dieren van heel dichtbij zien tijdens bijvoorbeeld een snorkel- of kajaktocht. Het water is hier zo helder dat je de manatees heel goed kunt zien terwijl ze langzaam voorbij zwemmen. Het is iets verder rijden vanaf Orlando, maar zwemmen met de zeekoeien is absoluut de moeite waard!
8. Old Town Kissimmee
Bij Old Town in Kissimmee heb je het gevoel dat je terug in de tijd gaat. Het heeft een retro-uitstraling en er zijn regelmatig evenementen, zoals de autoshows op vrijdag- en zaterdagavond. Wandel langs de gezellige winkeltjes, proef het eten bij de foodtrucks en geniet van live muziek. Vooral ‘s avonds is het hier leuk, met alle lichtjes en de gezelligheid.
Hapje eten? Dat kan bij Old Town zelf, maar je kunt ook de weg oversteken naar World Food Trucks. Hier vind je zo’n tachtig foodtrucks bij elkaar met allerlei soorten gerechten!
9. Daytona Beach & Buc-ee’s
Heb je zin in een dagje strand? Dan is Daytona Beach een aanrader. Dit bekende strand ligt op ongeveer een uur rijden van Orlando en heeft een relaxte sfeer met mooi zand en een rustige zee. Perfect voor een dagje zonnebaden of een wandeling langs het water.
Maar natuurlijk ook om met je auto overheen te rijden! Dat is tenslotte waar Daytona Beach om bekendstaat. Je rijdt aan de noordkant op een vaste plek het strand op, waarna je in zuidelijke richting over het zand rijdt om er een stuk verderop weer af te gaan. Onderweg kun je even stoppen en je auto parkeren als je een rustiger plekje gevonden hebt. Superleuk om te doen!
Een ander groot voordeel aan een dagje Daytona Beach vanuit Orlando, is dat je onderweg langs een Buc-ee’s komt. Buc-ee’s is een tankstation, maar die naam doet de keten eigenlijk geen eer aan. Het is echt een icoon. De winkel bij de pompen is namelijk enorm, en ze verkopen er alles wat je maar kunt bedenken: van beroemde snacks tot souvenirs. De brisket sandwiches zijn iconisch, net als de Beaver Nuggets (die ik zelf overigens niet geweldig vond). Een bezoek aan Buc-ee’s is een belevenis op zich, een stop die je niet mag missen!
10. Outlets in Orlando
Orlando staat bekend om zijn geweldige outlets. Het is dus dé plek om je slag te slaan als je graag shopt. Bij de twee grootste, Orlando International Premium Outlets en de Orlando Vineland Premium Outlets, vind je winkels van allerlei bekende merken met hoge kortingen. Denk aan designermerken, sportkleding en schoenen.
Extra tip: De twee grote outlets van Orlando zijn natuurlijk heel populair en dus ook vaak erg druk. Wil je die drukte vermijden, dan kun je ook kijken bij Lake Buena Vista Factory Stores. Een stukje kleiner dan de andere twee, maar daardoor ook veel rustiger. Kijk vooraf wel even of de shops die je graag wilt bezoeken hier zitten, want het is natuurlijk een kleinere selectie.